23 marca 2010

Wczorajsze USG.

To już końcówka ciąży, dzisiaj zaczął się 35tc, dla niezorientowanych dodam, że ciąża trwa przeciętnie 40 tygodni. Ciążę prowadzi przypadkowa pani doktor, ale jestem zadowolona z naszej współpracy. Gorzej było z lekarzem przeprowadzającym USG. Może i zna się na swojej pracy, ale jest gburowaty, nie umie i nie chce mu sie normalnie rozmawiać z pacjentkami, a jego poczucie humoru jest dyskusyjne.

Wczorajsze usg było dla mnie wyjątkowo ważne, miało pokazać rozmiary dziecka, i prognozy na przyszłość. Umówiłam się na to badanie do innej przychodni, też nieznanej, ale gorzej niż teraz do tej pory nie mogło już chyba być. Warto było zaryzykować! Pani doktor była bardzo miła, szczegółowo obejrzała nasze dziecko i opisała nam co widzi, pokazując wszystko na monitorze, co było dla nas bardzo ważne, dodawała komentarz, czy wszystko rozwija się tak jak powinno.

I tak dowiedzieliśmy się, ze dziecko ma prawidłowo zbudowaną główkę, z dwoma symetrycznymi półkulami. Ułożone jest główką do dołu, z kręgosłupem po lewej stronie (najczęstsze ułożenie). Kubę rozczulił widok buzi dziecka, mówił mi potem, że jest bardzo podobne do Ignasia. Ma ładnie wykrojone usta, bez cech rozszczepu. Prawidłowo ukształtowany kręgosłup. Pięknie bijące serce, zarejestrowała prawidłową pracę serca. Dziecko ma przeciętne wymiary, wg. Pani dr jego waga nie przekroczy 4 kg.

Poznaliśmy też płeć – DZIEWCZYNKA. Po badaniu, Kuba wyszedł do dzieci, czekających z pielęgniarką, zaraz potem usłyszałam łomot kaloszy po korytarzu i Zosine okrzyki radości: „Huraaa, będziemy mieli siostrzyczkę. Huraaa”

Teraz pozostało już tylko wybrać imię. Mój typ – Ania. Kuby – Ewa. Swoje pomysły podrzucają też babcie: Wiktoria ;) , Łucja, Tosia, Iga. Zobaczymy. Musimy najpierw ochłonąć po wczorajszych wrażeniach.

1 komentarz:

  1. Gratulacje ! , najważniejsze, że wszystko jest w porządku, to wielka radość, pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń