12 lipca 2010

Wycieczka po Wiśle.


Co tu robić w taki upał? Ciągnie nas nad wodę. Wybraliśmy się wczoraj na rejs tramwajem wodnym. Rejsy organizuje ZTM tutaj znjadziecie więcej informacji. Na stronie nie podano cennika. My kupilismy bilet rodzinny i zapłaciliśmy 24zł za całą naszą rodzinę. Bilet normalny kosztuje 18zł. Rejs trwa 1,5h, zaczyna się na wysokości "Podzamcza" przy River Cafe. Pierwszy przystanek znajduje sie koło Mostu Poniatowskiego, drugi na Cyplu Czerniakowskim. Tramwaj zawraca koło Grubej Kaski i wraca, już bez zatrzymywania na Podzamcze.

Z informacji bardzo praktycznych, na statku znajdują się bardzo ładne i czyste toalety, co przy wycieczce z dziećmi wydaje mi się bardzo ważne. Na statku jest też barek z napojami i piwem.

Starsze dzieci nie mogły usiedzieć na miejscu, kursowali z Kubą pomiędzy pokładami, zwiedzali toalety, i kłócili się o lornetkę. Byłam zdumiona zachowaniem Tosi, leżała w wózku oniemiała. Patrzyła na sufit, na którym migotały promyki slońca odbijające się od wody. Na zmianę gruchała zachwycona, albo leżała cichutko z otwartą buzią.1 komentarz:

  1. Fajnie, że chce Wam się spędzać czas z dziećmi w nietypowy sposób. To im dużo da. Ja tak w dzieciństwie nie miałam ;(

    OdpowiedzUsuń